חיפוש
Close this search box.
iw Hebrew

טכנולוגיית המרת מים

טכנולוגיית המרת מים

טכנולוגיה חדשה, המאפשרת להמיר מים ופחמן דו חמצני לדלק סינטטי.

נכון לעכשיו, האנושות תלויה במידה רבה בדלקים . אבל, הודות לשימוש המוגבר באנרגיה חלופית, אנרגיה סולארית, אנרגיית רוח, גלי ים, וכו", מערכת יחסים זו מתחילה לרדת בהדרגה. עם זאת, הוא תהליך קשה וכואב מאוד, משום שחפצים רבים מדי של תשתית תעשייתית וכלכלית קשורים לשימוש בפחם, נפט, גז, ולהחלפה או למודרניזציה שלהם דורש הרבה זמן, מאמץ וכסף. דרך לצאת ממצב זה היא להשתמש בדלקים סינטטיים, אבל, למרבה הצער, עד לאחרונה לא הייתה טכנולוגיות ייצור יעילה וידידותית לסביבה כגון דלק. למרבה המזל, מצב זה השתנה לאחרונה בשל החברה הגרמנית SUNFIRE GmbH.

לראשונה, יישום של טכנולוגיה להמרת מים לדלק סינטטי ביצעה חברה בשם "Power-to-Liquid", הטכנולוגיה מאפשרת לך להמיר מים (H2O) ופחמן דו חמצני (CO2) , לדלק נפט וסולר סינטטי.

אופן פעולה של הטכנולוגיה

הבסיס של הטכנולוגיה הוא מה שנקרא (פישר-Tropsch), שפותחה בשנת 1925, כהשלמה לטכנולוגיה יעילה של תאי אלקטרוליזה מוצקה-תחמוצת (תאים מוצקים electrolyser תחמוצת, SOEC). SOEC-תאים המשמשים להמרת אנרגיה חשמלית המסופקת ממקורות מתחדשים על מנת לפצל את המים למימן וחמצן, אשר לאחר מכן הוסרו מהגז המחומם לטמפרטורה גבוהה.

בשלב הבא של המימן המופק בתהליך המגיב עם פחמן דו חמצני שחולץ מהאוויר או השגה כתוצר לוואי בתהליכי הייצור של כמה חומרים כימיים ומזון. בתגובה זו, פחמן חד חמצני מתקבלת (CO), אשר, מגיב שוב עם מימן לסנתז פחמימנים טוהר גבוהים באמצעות תהליך פישר-Tropsch. חום השיורי עודף שוחרר ושימש להפקת קיטור, אשר משפר את יעילות האנרגיה של התהליך כולו עד 70 אחוזים.

כיום, חברת SUNFIRE GmbH מציגה מתקן להדגמה שמסוגל לעבד עד 3.2 טון / יום של פחמן דו חמצני, ובכך לייצר חבית (159 ליטר) של דלק. עלות מחקר, תכנון וההקמה של מתקן ניסיוני שמבטא מספר שבע ספרות, שרובם הושגו במסגרת של מימון ציבורי מהמשרד הגרמני הפדרלי לחינוך ומחקר.

"כריסטיאן פון, אחד ממנהלי הפרויקט של החברה SUNFIRE GmbH אומר – מתקן ניסיוני שלנו מאפשר להוכיח את ההיתכנות של הטכנולוגיה המוצעת בקנה מידה תעשייתית" , "לכן חשובה התרבות וגיוס משקיעים שמבינים את חשיבות הפיתוח, וסיכוי להצלת האנושות מהתלות בדלקים מאובנים. "

פוסטים אחרונים שנצפו:

חיטוי מאגרי מים

חיטוי מערכות מים ומאגרי מי שתיה הינו דבר הכרחי למניעת זיהומים ומחלות היכולות להימצא במים. בהתאם להנחיות משרד הבריאות , חלה חובה לחטא את מאגרי המים אחת לשנה.

תהליך CIP מערכת (CIP (cleaning in place

מערכת (CIP  (cleaning in place הינה טכנולוגית ניקוי המשמשת בין היתר לניקוי ממברנות תעשייתיות.

התהליך (כשמו כן הוא) אינו מצריך ניוד או הזזה של ציוד ממקומו, הוא מהיר יחסית, חסכוני, יעיל וקל לתפעול. המערכת יכולה להגיע כחלק ממערכת האוסמוזה או כחלק נפרד ממנה ואז יש צורך בניוד CIP  למקום הנדרש על מנת לבצע את התהליך.

פרויקט אלגטק – קיבוץ קטורה

פרויקט אלגטק- קיבוץ קטורה
חברת אלגטק עוסקת בביוטכנולוגיה ונחשבת לאחת המובילות בתחום בייצור רכיבים טבעיים לתחום הקוסמטיקה ובריאות העור.
אלגטק, היא היצרנית הגדולה ביותר של אסטקסנטין – נוגד החמצון החזק בטבע. התחום העיקרי בחברה הוא ייצור סוגים שונים של מיקרו אצות.
מפעל אלגטק הראשי נמצא בקיבוץ קטורה, מי הרשת באזור זה בעלי מוליכות גבוהה מאוד, כ- 3500 מיקרוסימנס.

ריכוך מים

תהליך זרימת מים חמים הוא תהליך בו תיווצר אבנית על ידי סידן פחמתי.

אבנית השוקעת במערכת יכולה לגרום לבעיות של החלפת חום או סתימת מעברים צרים המיועדים למעבר מים.

על מנת לפתור בעיות אלו, אחת השיטות הנפוצות ביותר בתעשייה, היא ריכוך מים על ידי שרף מחליף יונים, יונים "קשים" מהמים מוחלפים ביוני נתרן הקשורים אלקטרוסטטית לקבוצות פונקציונאליות אניוניות (שליליות) על השרף הפולימרי.

שיתוף פוסט זה:

shipur.info

מאמרים נוספים

אולטרה פילטרציה

אנו חברת שיפור הנדסת מים היבואנים של חברת TORAY למערכות אולטרה פילטרציה בארץ.
מערכות אולטרה פילטרציה מים היא דרך אמינה ויעילה לטהר מים מזיהומים מפוזרים וקולואידיים, חומרים אורגניים, חיידקים וירוסים שאינם משנים את המלח שלהם.

קרא עוד »

שומרים על סביבה ירוקה ונקייה יותר

השאירו פרטים ונשמח לסייע!