iw Hebrew

מים אפורים

מים אפורים

המודעות הרבה לאיכות הסביבה ולצורך בשמירת על המשאבים הקיימים, הולידה לא מעט פתרונות אלטרנטיביים המספקים מענה לצרכים שונים ועוזרים לשמור על הקיים. מים אפורים הם דרך לשמור על כמות המים הקיימת, מבלי לבזבז, ותוך ניצולם באופן מקסימאלי. מהם יתרונותיהם של מים אלה? הנה, התשובה.

אבל תחילה, כמה מילים בקצרה על מים אפורים

מים אפורים הם מים בהם משתמשים שימוש חוזר לצורך השקיה, בדרך כלל. מים אלה מגיעים מהמקלחת, ממכונת הכביסה, מהכיור שבחדר הרחצה ואפילו מהמזגנים, בהם אנו משתמשים בבית. שיטה זו מקובלת כיום בכל העולם, ובעיקר מתוך הרצון לשמור על כמות המים מבלי לבזבז טיפה אחת. במקומות יבשים מאד, בהם כמות המשקעים קטנה, מדובר בפתרון מצוין, המנצל באופן מקסימאלי את כמות המים הקטנה גם כך, ותוך כדי דאגה גם ליבולים החקלאיים. על פי בדיקות רבות, נמצא כי השימוש במים אפורים יכול לחסוך ביותר מחמישים אחוזים מצריכת המים הכוללת, מה שמהווה כמובן גם חיסכון כספי.

יתרונות המים האפורים

לא בכדי מדובר בשיטה פופולארית מאד כיום, ובכל העולם כמעט, לרבות בישראל. מחזור המים לצרכי חקלאות, בין אם לצורך השקיית החצר הפרטית או שטחים חקלאיים גדולים, עוזר לחסוך במים ולנצל את הכמות הקיימת באופן מרבי. המים האפורים, בניגוד למים שחורים למשל, אינם כוללים הפרשות או מוצקים שונים. יהיו בהם בדרך כלל חומרי ניקוי למיניהם, חומרים אורגניים שונים ולעיתים מתכות. הם עוברים תהליך של סינון, הפרדה של שומנים וטיהור מיוחד, הנעשה באמצעות כלורינציה (הכלרת מים) או בעזרת קרינת UV. מעבר לעובדה שמדובר בחיסכון משמעותי בכמות המים וניצול נכון שלהם, מדובר בפתרון שיכול להתאים לרבים ואיננו מצריך שימוש במערכות מורכבות או גדולות מדי. כל אחד יכול לבנות בחצר ביתו מערכת כזו וליהנות מיתרונותיה הרבים. מדובר בפתרון זול, שיכול להתאים אף לאלה המתגוררים בעיר.

לסיכום

המים אפורים מספקים מענה מושלם במקומות יבשים, בהם כמות המשקעים קטנה מאד. כדי ליהנות מגינה ירוקה ומטופחת, אך מבלי לבזבז כמות רבה של מים, אפשר לשלב מערכת ליצירת מים אפורים, שתספק את המענה המתאים לצרכי השקיה, גם כשכמות המשקעים נמוכה. שלא כמו על השימוש במים רגילים לצורך השקיית החצר או הגינה, כשמדובר בהשקיה עם מים אפורים, אין מגבלה על השימוש בהם ולא קיימות תקנות השקיה מיוחדות הרלוונטיות לכך. כל זה מאפשר שימוש חופשי בפתרון זה, בכל מקום ובכל עת. המים האפורים זמינים לנו ומהווים פתרון נהדר לרבים!

למידע על מערכות מחזור מים אפורים לחץ כאן

פוסטים אחרונים שנצפו:

ברז חשמלי

ברז חשמלי מפוקד הינו בעל משמעות רבה במגוון תהליכים, בדרך כלל ברזים חשמליים מפוקדים על ידי בקרים שונים, ומקבלים פקודה להיפתח או להיסגר.

חשיבות של ברז חשמלי ותקינותו היא מאד גבוה, אמינות הברז ותקופת חיים של ברז חשמלי היא בעצם משחקת את התפקיד העיקרי בבחירת ברז חשמלי.

פרויקט אלגטק – קיבוץ קטורה

פרויקט אלגטק- קיבוץ קטורה
חברת אלגטק עוסקת בביוטכנולוגיה ונחשבת לאחת המובילות בתחום בייצור רכיבים טבעיים לתחום הקוסמטיקה ובריאות העור.
אלגטק, היא היצרנית הגדולה ביותר של אסטקסנטין – נוגד החמצון החזק בטבע. התחום העיקרי בחברה הוא ייצור סוגים שונים של מיקרו אצות.
מפעל אלגטק הראשי נמצא בקיבוץ קטורה, מי הרשת באזור זה בעלי מוליכות גבוהה מאוד, כ- 3500 מיקרוסימנס.

שיתוף פוסט זה:

shipur.info

מאמרים נוספים

אולטרה פילטרציה

אנו חברת שיפור הנדסת מים היבואנים של חברת TORAY למערכות אולטרה פילטרציה בארץ.
מערכות אולטרה פילטרציה מים היא דרך אמינה ויעילה לטהר מים מזיהומים מפוזרים וקולואידיים, חומרים אורגניים, חיידקים וירוסים שאינם משנים את המלח שלהם.

קרא עוד »

מסנן דסקיות

מסנני דיסק הם דוגמה בולטת לשילוב של פתרונות טכנולוגיים מתקדמים ובניית מערך המבוסס על ביקורות לקוחות. המטרה העיקרית היא ליצור את הנוח ביותר בהפעלה ותחזוקה של מערכות עם אינדיקטורים טכניים וכלכליים מעולים.

קרא עוד »

מסנן חול קוורץ

פילטרים לניקוי זיהומים מכניים עם עומס גרגרי Mayerkraft-R נועדו להסיר חומרים תלויים ממוצא אורגני, כמו חלודה (ברזל מחומצן), חול עדין ומתלים אורגניים עם מידות של מעל 40-50 מיקרומטרים (0.04-0.05 מ"מ ומידות של מעל 40-50 מיקרומטרים (0.04-0.05 מ"מ וממומטר של מעל 40-50 (0.04-05 מ"מ ומים (0.04-05 מ"מ. יותר).

קרא עוד »

שומרים על סביבה ירוקה ונקייה יותר

השאירו פרטים ונשמח לסייע!