iw Hebrew

מסנן חול קוורץ

מסנן חול קוורץ

פילטרים לניקוי זיהומים מכניים עם עומס גרגרי Mayerkraft-R נועדו להסיר חומרים תלויים ממוצא אורגני, כמו חלודה (ברזל מחומצן), חול עדין ומתלים אורגניים עם מידות של מעל 40-50 מיקרומטרים (0.04-0.05 מ"מ ומידות של מעל 40-50 מיקרומטרים (0.04-0.05 מ"מ וממומטר של מעל 40-50 (0.04-05 מ"מ ומים (0.04-05 מ"מ. יותר).

יישום

מסנני חול קוורץ הינם מסננים של זיהומים מכניים בתחנות טיפול במים משמשים להבהרת מי שטח ובמערכות אספקת מים נוכחיות. הם מותקנים לאחר מסנני רשת או דיסק – בוץ, תוך עיכוב זיהומים מכניים גדולים של יותר ממאה מיקרומטר (חול, קנה מידה וכו '). אם יש עמוד אוורור במתחם, מסנן המשקע מותקן לאחר מכן.

עקרון הפעולה

למסנני חול קוורץ חילופיים עם טעינה קטליטית יש שני מצבי הפעלה עיקריים – מצב עובד (סינון) והתחדשות.

במצב עבודה, מים, העוברים בגוף המסנן המכני מלמעלה למטה דרך שכבה של עומס גרגרי, מסוננים ומשוחררים מחלקיקי זיהום. העמסת סינון במסננים משקעים משמשת בחול קוורץ, או באלומינוסילט מיובש. בעל דרגה דקה יותר של סינון וצפיפות נמוכה יותר, המאפשרת התחדשות המסננים המתבצעים על ידי שטיפה הפוכה.

התחדשות העמסת המסנן (שחזור תכונות ההפעלה) מתבצעת בזמן נתון על ידי יחידת בקרת פילטר אוטומטית, למשל, בלילה אחת ליומיים. כאשר שוטפים את העמסת המסנן, הוא משוחרר על ידי זרם המים והוצאת מזהמים שהצטברו מעובי העומס לביוב. ואז יש שטיפה ישירה, הנחוצה לאטום טעינה, שלאחריה המסנן עובר למצב ההפעלה. זמן ההתחדשות של מסנני משקע הוא בין 5 עד 15 דקות.

מצבי ההתחדשות של יכולת המסנן מסנן מתרחשים במצב אוטומטי, ותדירותם ומשך הזמן שלהם מתוכנתים עם עבודת ההתחלה של המסנן בהתאם לניתוחים של מצבי מי המקור, הזרימה היומית וצריכת המים. יש גם משטרים ידניים וחצי -אוטומטיים להתחדשות המסנן של זיהומים מכניים לעומס מסנן מיידי או מתעכב (בלילה שלמחרת).

יחידת בקרה אוטומטית מיתוג זרימת מים, מקרה העשוי מתמיכה בפיברגלס מזוין עם שכבה פנימית של פוליאתילן, מדיום סינון, מילוי חצץ – מצע, צינור הרמת מים וסל ההפצה התחתון.

יתרונות

  • סינון קומפקטיות.
  • לכלוך מוגבר
  • מידה גבוהה של ניקוי מחומרים תלויים
  • ההתחדשות נמצאת מתחת למים בזרם המים, המבטל את השימוש במשאבות שוטפות
  • פשטות ההתקנה והתפעול
  • בעת שינוי איכות המים הנכנסים, התדירות ומשך התחדשות המסנן על ידי תרגום פשוט של יחידת בקרת המסנן בכיוון זה או אחר;
  • שירות המסננים לניקוי זיהומים מכניים מורכב בבדיקה מעת לעת את ביצועי יחידת הבקרה, במידת הצורך, שטיפה מפיקדונות ברזל ומזהמים אחרים
  • אחת לשלוש עד שבע שנים, הוספה או החלפה מוחלטת של עומס המסנן, מכיוון ששחיקה (הטחינה) מתרחשת במהלך התחדשות;
  • היעדר ריאגנטים במהלך המסנן.

פוסטים אחרונים שנצפו:

כיצד להגדיל את היעילות של מגדלי קירור?

העלויות הגבוהות של המים בישראל גורמות לרוב העסקים להתמודד עם הוצאות המים הגבוהות בעת שימוש במגדלי קירור, בזמן שידיהם כבולות ללא יכולת לשנות את המצב.

מסיבה זו שיטות למקסם שימוש חוזר במים ולמחזר מים בתהליכים תעשייתיים הם בעלי חשיבות מכרעת. על מנת להבין כיצד ניתן להוריד את עלויות המים. בחלקים רבים של העולם, תחום המים הביא למהפך חברתי וכלכלי.
ישנם דעות מעורבות בנוגע לשימוש התעשייתי במים.

טיפול מים במגדלי קירור

טיפול מים במגדלי קירור – מחזור מים פתוח.
מגדלי קירור משתמשים במים על מנת לספוג אנרגיה ולקרר מערכות שונות. במגדלי קירור בעלי מחזור פתוח, אויר מוזרם בדרך כלל כלפי מעלה. המים מוזרמים דרך מתזים כלפי מטה תוך מגע הדוק בשטח גדול עם אויר. קירור המים מושג ע"י מעבר חום מהמים לאויר.
מים אלה מקררים מערכות על ידי הזרמתם דרך מחליפי חום. כאשר המים מתנדפים, כל המלחים וזיהומים אחרים שהיו במים, נשארים במים מסוחררים. ריכוז של חומרים המומסים מגיע במהירות לערך גבוה מאד. בנוסף, חלקיקים וזיהומים אחרים נכנסים עם האויר לתוך המים המסוחררים ומחריפים את הבעיה. אם לא מטפלים במים בצורה יעילה, עלולה להיווצר אבנית , קורוזיה והצטברות משקאות שונים שפוגעים ביעילות הזרימה והחלפת חום.

חיטוי מאגרי מים

חיטוי מערכות מים ומאגרי מי שתיה הינו דבר הכרחי למניעת זיהומים ומחלות היכולות להימצא במים. בהתאם להנחיות משרד הבריאות , חלה חובה לחטא את מאגרי המים אחת לשנה.

מסנן דסקיות

מסנני דיסק הם דוגמה בולטת לשילוב של פתרונות טכנולוגיים מתקדמים ובניית מערך המבוסס על ביקורות לקוחות. המטרה העיקרית היא ליצור את הנוח ביותר בהפעלה ותחזוקה של מערכות עם אינדיקטורים טכניים וכלכליים מעולים.

שיתוף פוסט זה:

shipur.info

מאמרים נוספים

אולטרה פילטרציה

אנו חברת שיפור הנדסת מים היבואנים של חברת TORAY למערכות אולטרה פילטרציה בארץ.
מערכות אולטרה פילטרציה מים היא דרך אמינה ויעילה לטהר מים מזיהומים מפוזרים וקולואידיים, חומרים אורגניים, חיידקים וירוסים שאינם משנים את המלח שלהם.

קרא עוד »

שומרים על סביבה ירוקה ונקייה יותר

השאירו פרטים ונשמח לסייע!