חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
iw Hebrew

מערכות מינון ובקרה

מערכות מינון ובקרה

משאבת מינון

מערכת מינון ובקרה המותאמת לכל מתקן וצרכיו, בין אם למגדל קירור או דוד קיטור. מערכת זו הינו הדבר הכרחי לטיפול מים בצורה יעילה.

מערכת בקרה מורכבת ממספר מרכיבים:

  • בקר מוליכות.
  • אלקטרודה (רגש למדידת מוליכות, PH).
  • ברז חשמלי.
  • משאבת מינון.
  • שעון מד מים עם פלט חשמלי.

מערכת לטיפול מים נגד אבנית וקורוזיה

בקר מוליכות הוא בעצם המכשיר שמודד את רמת המוליכות במים, על ידי אלקטרודה המותקנת בקו סחרור של מי מגדל.
הבקר מכויל לרמה מסוימת של מוליכות, על פי מוליכות במי רשת. בעת עליית המוליכות במגדל או בדוד מעל רמה רצויה, הבקר נותן פקודה לברז חשמלי להיפתח ולנקז את מי מגדל.

בעת ניקוז מי מגדל דרך ברז חשמלי רמת המים במגדל יורדת ונפתח המצוף למילוי מי רשת למגדל. מים חדשים שנכנסים למגדל בעל מוליכות נמוכה פי 2.5-3.5 ממי מגדל, ובעת ערבוב מי מגדל עם מי רשת יורדת המוליכות במגדל, עד שמגיע לרמה רצויה, ואז הבקר נותן פקודה לברז חשמלי להיסגר.

מי רשת שנכנסו למגדל עברו דרך שעון מד מים עם פלט חשמלי, שעון זה נותן פולס למשאבת מינון כל 10 או 100 ליטר, ועל פי כמות זו מכוילת משאבת מינון להזרקת כימיקלים במינון הדרוש.

מערכת לטיפול מים נגד בקטריות, אצות ולגיונלה

מערכת זו מורכבת ממשאבת מינון וטיימר (שעון שבת). מכיוון שכימיקל נגד בקטריות מוזרק למערכת בעופן שוטף ללא תלות במים חדשים שנכנסו, וללא תלות בזמני עבודה של המגדל.
טיימר חשמלי מכוון להפעיל את משאבת מינון אחת לשבוע, מכיוון שכימיקל נגד בקטריות פועל בצורת שוק טרפיה.
מערכת זו עובדת על פי כמות מים קיימת במערכת ועל פי כמות זאת מחושבת כמות הכימיקל שצריכה להיזרק למגדל קירור.

מרכיבי מערכת מינון כימיקלים ובקרת מים בתהליכים שונים

פוסטים אחרונים שנצפו:

מסנן דסקיות

מסנני דיסק הם דוגמה בולטת לשילוב של פתרונות טכנולוגיים מתקדמים ובניית מערך המבוסס על ביקורות לקוחות. המטרה העיקרית היא ליצור את הנוח ביותר בהפעלה ותחזוקה של מערכות עם אינדיקטורים טכניים וכלכליים מעולים.

אולטרה פילטרציה

אנו חברת שיפור הנדסת מים היבואנים של חברת TORAY למערכות אולטרה פילטרציה בארץ.
מערכות אולטרה פילטרציה מים היא דרך אמינה ויעילה לטהר מים מזיהומים מפוזרים וקולואידיים, חומרים אורגניים, חיידקים וירוסים שאינם משנים את המלח שלהם.

מערכת אוסמוזה הפוכה 25 מקש

מפעל בצפון מערכת אוסמוזה הפוכה 25 קמ"ש. מערכת אוסמוזה הפוכה לייצור מי תהליך עבור דודי קיטור, מגדלי קירור ומי תהליך.

טיפול מים במגדלי קירור

טיפול מים במגדלי קירור – מחזור מים פתוח.
מגדלי קירור משתמשים במים על מנת לספוג אנרגיה ולקרר מערכות שונות. במגדלי קירור בעלי מחזור פתוח, אויר מוזרם בדרך כלל כלפי מעלה. המים מוזרמים דרך מתזים כלפי מטה תוך מגע הדוק בשטח גדול עם אויר. קירור המים מושג ע"י מעבר חום מהמים לאויר.
מים אלה מקררים מערכות על ידי הזרמתם דרך מחליפי חום. כאשר המים מתנדפים, כל המלחים וזיהומים אחרים שהיו במים, נשארים במים מסוחררים. ריכוז של חומרים המומסים מגיע במהירות לערך גבוה מאד. בנוסף, חלקיקים וזיהומים אחרים נכנסים עם האויר לתוך המים המסוחררים ומחריפים את הבעיה. אם לא מטפלים במים בצורה יעילה, עלולה להיווצר אבנית , קורוזיה והצטברות משקאות שונים שפוגעים ביעילות הזרימה והחלפת חום.

מהי אוסמוזה הפוכה?

אוסמוזה הפוכה היא אחד התהליכים שגורמים להתפלה או הסרת מלח ממי ים. מעבר לכך, אוסמוזה ההפוכה משמשת למחזור, טיפול בשפכים, והיא יכולה גם לייצר אנרגיה.
בעיות מים הפכו לאיום גלובלי, שינוי האקלים המשפיע על הסביבה בצורות שונות, מקורות מים לשתייה מצטמצמים משנה לשנה, פיצוץ אוכלוסין שהולך וגובר עם השנים, ולכן אחד הנושאים החשובים הוא מים.

שיתוף פוסט זה:

shipur.info

מאמרים נוספים

אולטרה פילטרציה

אנו חברת שיפור הנדסת מים היבואנים של חברת TORAY למערכות אולטרה פילטרציה בארץ.
מערכות אולטרה פילטרציה מים היא דרך אמינה ויעילה לטהר מים מזיהומים מפוזרים וקולואידיים, חומרים אורגניים, חיידקים וירוסים שאינם משנים את המלח שלהם.

קרא עוד »

שומרים על סביבה ירוקה ונקייה יותר

השאירו פרטים ונשמח לסייע!