iw Hebrew

מערכת מים אפורים

מערכת מים אפורים

מערכת מחזור מים אפורים

מערכות למחזור מים אפורים מאפשרות לנו לנצל באופן מקסימאלי את כמות המים הקיימת ולעשות בה שימוש לצרכי השקיה. מים אפורים הינם מים ממחוזרים שעברו טיהור באמצעות מערכת מיוחדת למחזור מים, אותה ניתן להקים באופן עצמאי בכמה צעדים פשוטים בחצר הבית. ההתקנה שלה פשוטה וקלה, היא איננה מצריכה מיומנות מיוחדות או כוח פיזי רב, והיא מאפשרת, בסופו של דבר, ליהנות מיתרונותיהם הרבים של המים האפורים.

כיצד זה עובד?

ישנן כמה שיטות למחזור מים אפורים ומערכות שונות, המאפשרות לבצע את המחזור בצורה יעילה ונכונה. אחת מהן נקראת "אגן ירוק". מדובר במערכת למחזור מים אפורים שניתן להקים אותה בחצר באופן עצמאי בכמה צעדים פשוטים. מערכת זו מצריכה מכם, המעוניינים להיעזר בה, לכנות בריכת אגירה קטנה, שבתחתית שלה ישנם חול וחצץ, ואליה מוזרמים המים באופן מבוקר ואיטי לאורך כל שעות היום. המים שמוזרמים אל הבריכה כוללים מוצקים שונים, המשמשים כמצע מתאים עבור שורשי הצמחים שבמערכת עצמה. בתהליך ביולוגי איטי, מופרדים מהמים המזהמים המזיקים שבהם (פירוק פוטו כימי ופירוק חיידקי), מה שהופך אותם לאיכותיים מאד. מערכת "אגן ירוק" יכולה להיות מערכת עילית, כלומר, מעל לפני הקרקע, או מערכת תת קרקעית, שפעמים רבות עדיפה יותר שכן איננה מושכת אליה יתושים וחרקים אחרים.
מעבר לשיטה זו, קיימות עוד מספר שיטות בטוחות יותר, אשר יספקו תוצאות מים טובות יותר, וכאן מדובר במערכות סינון למים אפורים.

ליהנות מכל היתרונות

הכנת מערכת המחזור אומנם פשוטה וקלה כאמור, ויחד עם זאת מומלץ להשתמש בשירותים מקצועיים, מערכת מחזור מים אפורים היא עוזרת לחסוך עשרות ליטרים של מים ביום וכן גם לא מעט כסף. כדאי להיעזר במסננים מיוחדת במסגרת סינון המים, המביאים לפירוקם של כל החומרים המזיקים שנמצאים במים ושל התרכובות הכימיות שבהם. עובדה זו מאפשרת שימוש חוזר במים לצרכי השקיה ולאספקת כמות המים הנדרשת לחצר או לגינה. מסננים אלה מתאימים לשימוש הביתי ואינם מיועדים לטיהור של שפכים תעשייתיים, בהם יש בדרך כלל תרכובות כימיות מורכבות ומזיקות מאד. בכל אפשרות שהיא שבוחרים אין צורך בחשמל, למעט מערכת אחת לטיהור, המופעלת באמצעות החשמל.

לסיכום

השימוש במערכות למחזור מים אפורים מתאימות, כאמור, לשימוש ביתי ומספקות מענה מושלם לכל מי שחשוב לו לשמור על כמות המשאבים המוגבלת שיש לנו ולנצל באופן מרבי את כמות המים שברשותו. התקנת מערכת כזו היא פשוטה וקלה ויכולה להיעשות בכמה צעדים מהירים. צופים כי בעתיד תשולבנה מערכות ירוקות אלו, כחלק בלתי נפרד ממערכת הביוב והמים, גם בבתים ציבוריים לצורך ניצול נכון של המים, שימוש חכם יותר בהם ובעיקר – שמירה על הסביבה שלנו.

על-פי החוק, השקיה בקולחים ללא היתר מטעם משרד הבריאות, מהווה עבירה פלילית. 
על מנת לקבל היתר השקיה זה, יש לפנות אל לשכת הבריאות המחוזית (צפון, חיפה, מרכז, תל אביב, ירושלים, אשקלון ודרום).

פוסטים אחרונים שנצפו:

כיצד להגדיל את היעילות של מגדלי קירור?

העלויות הגבוהות של המים בישראל גורמות לרוב העסקים להתמודד עם הוצאות המים הגבוהות בעת שימוש במגדלי קירור, בזמן שידיהם כבולות ללא יכולת לשנות את המצב.

מסיבה זו שיטות למקסם שימוש חוזר במים ולמחזר מים בתהליכים תעשייתיים הם בעלי חשיבות מכרעת. על מנת להבין כיצד ניתן להוריד את עלויות המים. בחלקים רבים של העולם, תחום המים הביא למהפך חברתי וכלכלי.
ישנם דעות מעורבות בנוגע לשימוש התעשייתי במים.

מסנן חול קוורץ

פילטרים לניקוי זיהומים מכניים עם עומס גרגרי Mayerkraft-R נועדו להסיר חומרים תלויים ממוצא אורגני, כמו חלודה (ברזל מחומצן), חול עדין ומתלים אורגניים עם מידות של מעל 40-50 מיקרומטרים (0.04-0.05 מ"מ ומידות של מעל 40-50 מיקרומטרים (0.04-0.05 מ"מ וממומטר של מעל 40-50 (0.04-05 מ"מ ומים (0.04-05 מ"מ. יותר).

שיתוף פוסט זה:

shipur.info

מאמרים נוספים

אולטרה פילטרציה

אנו חברת שיפור הנדסת מים היבואנים של חברת TORAY למערכות אולטרה פילטרציה בארץ.
מערכות אולטרה פילטרציה מים היא דרך אמינה ויעילה לטהר מים מזיהומים מפוזרים וקולואידיים, חומרים אורגניים, חיידקים וירוסים שאינם משנים את המלח שלהם.

קרא עוד »

שומרים על סביבה ירוקה ונקייה יותר

השאירו פרטים ונשמח לסייע!