חיפוש
Close this search box.
iw Hebrew

פילטר מים ביאומטרי על בסיס עבודת הכליות

פילטר מים ביאומטרי על בסיס עבודת הכליות

חוקרי ומהנדסי מים באוניברסיטת נאניאנסק בסינגפור מנסים לפתח פילטר מים שיעבוד בצורה של כליות בני אדם, לפי ההשערות של החוקרים, פילטר מסוג זה יהיה אפקטיבי פי שתים עד שתיים וחצי מביצוע של אוסמוזה הפוכה.

כמו כן, העלויות של טיהור מים ירדו לעלויות מזהירות, הן מבחינת בזבוז אנרגיה והן מבחינת בלאי המערכת.

המשימה העיקרית בפיתוח של פילטר מים מסוג זה היא להגיע למצב בו החלבון מתפקד בצורה דומה לתפקוד החלבון בכליות של בן אדם או חיה.

החוקרים מודיעים שהפיתוח נמצא בשלבים מאד מתקדמים, ושללא כל ספק פילטר מים זה יהיה הפילטר האפקטיבי ביותר, וישמש גם בתעשייה וגם בשימוש הביתי.

ההשקעה הכוללת לפיתוח פרויקט מוערכת בכ-100 מיליון דולר.

פוסטים אחרונים שנצפו:

ניקוי כימי מערכות להחלפת חום

ניקוי כימי מערכות להחלפת חום הינו תהליך נפוץ בתעשייה, תהליך זה מתבצע כאשר ישנה מעטפת אשר נוצרת על דפנות של מחליף חום, מה שגורם לשכבת בידוד על מחליף החום, בין אם זה פלטות או בין אם זה צינורות ובעיקרון, כל סוג אחר של מחליף חום.

ריכוך מים

תהליך זרימת מים חמים הוא תהליך בו תיווצר אבנית על ידי סידן פחמתי.

אבנית השוקעת במערכת יכולה לגרום לבעיות של החלפת חום או סתימת מעברים צרים המיועדים למעבר מים.

על מנת לפתור בעיות אלו, אחת השיטות הנפוצות ביותר בתעשייה, היא ריכוך מים על ידי שרף מחליף יונים, יונים "קשים" מהמים מוחלפים ביוני נתרן הקשורים אלקטרוסטטית לקבוצות פונקציונאליות אניוניות (שליליות) על השרף הפולימרי.

ברז חשמלי

ברז חשמלי מפוקד הינו בעל משמעות רבה במגוון תהליכים, בדרך כלל ברזים חשמליים מפוקדים על ידי בקרים שונים, ומקבלים פקודה להיפתח או להיסגר.

חשיבות של ברז חשמלי ותקינותו היא מאד גבוה, אמינות הברז ותקופת חיים של ברז חשמלי היא בעצם משחקת את התפקיד העיקרי בבחירת ברז חשמלי.

שיתוף פוסט זה:

shipur.info

מאמרים נוספים

אולטרה פילטרציה

אנו חברת שיפור הנדסת מים היבואנים של חברת TORAY למערכות אולטרה פילטרציה בארץ.
מערכות אולטרה פילטרציה מים היא דרך אמינה ויעילה לטהר מים מזיהומים מפוזרים וקולואידיים, חומרים אורגניים, חיידקים וירוסים שאינם משנים את המלח שלהם.

קרא עוד »

שומרים על סביבה ירוקה ונקייה יותר

השאירו פרטים ונשמח לסייע!