חיפוש
Close this search box.
iw Hebrew

פרויקט אלגטק – קיבוץ קטורה

פרויקט אלגטק – קיבוץ קטורה

פרויקט אלגטק- קיבוץ קטורה חברת אלגטק עוסקת בביוטכנולוגיה ונחשבת לאחת המובילות בתחום בייצור רכיבים טבעיים לתחום הקוסמטיקה ובריאות העור. אלגטק, היא היצרנית הגדולה ביותר של אסטקסנטין – נוגד החמצון החזק בטבע. התחום העיקרי בחברה הוא ייצור סוגים שונים של מיקרו אצות. מפעל אלגטק הראשי נמצא בקיבוץ קטורה, מי הרשת באזור זה בעלי מוליכות גבוהה מאוד, כ- 3500 מיקרוסימנס.

לצרכיו הרבים של המפעל ובעיקר עבור תחום גידול האצות נדרשה אלגטק לאיכות מים ברמה מסוימת, ולכן, לאחר מחשבה, ייעוץ על ידינו ובניית תוכנית מסודרת רכשה אלגטק מחברת שיפור הנדסת מים מתקן אוסמוזה הפוכה בספיקה של 40 קוב לשעה.
חברת שיפור "לקחה" את העבודה ויצאה לדרך.

לצורך המתקן נדרש סינון ראשוני על ידי קוורץ רב שלבי.
חודש וחצי לפני מועד ההתקנה המשוער חברת שיפור ביצעה עבודת החלפת 6 טון קוורץ במסננים קיימים.
לאחר מכן ועל פי תיק מתקן מסודר חברת שיפור התחילה לבנות את המערכת העצומה.

בניית המערכת:

המערכת נבנתה על סקיד נירוסטה 316.
בוצעו ריתוכים מקצועיים על מנת להתאים את הסקיד בצורה המדויקת ביותר למערכת.
שלב ראשון לאחר יציאת המים מהסינון הראשוני הוא כניסת המים לסינון שניוני (מיקרוני), לצורך כך הותקנו במקביל שני תופי סינון מנירוסטה. כל תוף סינון הכיל 18 סננים מיקרונים בקוטר "2.5 עובי על "40 אורך. כל תוף מסוגל לספק כ 25 מק"ש.
לאחר סינון מיקרוני נדרש טיפול כימי: הזרקת אנטיסקלנט לצורך הסרת אבנית, הזרקת חומצה לצורך שמירה על PH תקין והזרקת סודיום בי-סולפיט לצורך ויסות רמת כלור חופשי תקין ובכך שמירה על הממברנות.
לאחר מכן, הותקנו שתי משאבות צנטריפוגליות שנועדו להכניס כ- 55 מק"ש מים בלחץ גבוה אל תוך בתי הלחץ לצורך הסינון הממברנלי. (משאבה אחת בפעולה ומשאבה שניה רזרבית)

כניסה למערכת RO:


על גבי הסקיד הונחו בתי הלחץ על התושבות מחוברים אחד לשני.
48 ממברנות הוכנסו ל 12 בתי לחץ 8" על 160 (4 אלמנטים) על מנת לייצר את הספיקה הרצויה, השתמשנו בשיטת דרג שני על מנת למקסם את כמות התוצר.
בזמן תהליך הסינון הותקנו אלקטרודות הבודקות בצורה שוטפת רמת כלור, PH, ונתונים נוספים.

בקרת המערכת:


בקרת המערכת ממוחשבת תוצרת UNITRONIX וניתן לצפות בנתוני המערכת בזמן הווה ולשלוט עליה מרחוק.

ציוד:


לצורך דיוק מרבי ומענה על הדרישות נעשה שימוש בציוד המתקדם ביותר, המערכת נשלטה על יד מדי ספיקה דיגיטליים המחוברים לבקרה הראשית, משאבות תוצרת EBARA, צנרת לחץ גבוה "4 עשויה נירוסטה 316 סקדיואל 40, ברזי ויסות של חברת "הבונים", מתמרי לחץ, מדי לחץ, פורקי אוויר ומשאבות מינון באיכות הגבוהה ביותר.
הממברנות של חברת TORAY המתקדמת בעולם בייצור ממברנות.

CIP:


כחלק מהמערכת הותקן מערך CIP לצורך שטיפת הממברנות באופן אוטומטי.
התוצר הסופי הועבר למכלי מים לשימוש הדרוש לחברת אלגטק.

סיכום:


מערכת זו מסמלת אבן דרך בהיסטוריה של שיפור הנדסת מים, שכן היא הגדולה ביותר מבין המערכות שלנו, הושקעה בה מחשבה רבה והיא אכן נותנת את הפירות.

מקווים שנהניתם, נתראה בפרויקט הבא!

פוסטים אחרונים שנצפו:

חיטוי מאגרי מים

חיטוי מערכות מים ומאגרי מי שתיה הינו דבר הכרחי למניעת זיהומים ומחלות היכולות להימצא במים. בהתאם להנחיות משרד הבריאות , חלה חובה לחטא את מאגרי המים אחת לשנה.

אולטרה פילטרציה

אנו חברת שיפור הנדסת מים היבואנים של חברת TORAY למערכות אולטרה פילטרציה בארץ.
מערכות אולטרה פילטרציה מים היא דרך אמינה ויעילה לטהר מים מזיהומים מפוזרים וקולואידיים, חומרים אורגניים, חיידקים וירוסים שאינם משנים את המלח שלהם.

M.S.D.S

להורדת קובץ אנא בחרו M.S.D.S המתאים: כימיקלים למניעת אבנית וקורוזיה

שיתוף פוסט זה:

shipur.info

מאמרים נוספים

אולטרה פילטרציה

אנו חברת שיפור הנדסת מים היבואנים של חברת TORAY למערכות אולטרה פילטרציה בארץ.
מערכות אולטרה פילטרציה מים היא דרך אמינה ויעילה לטהר מים מזיהומים מפוזרים וקולואידיים, חומרים אורגניים, חיידקים וירוסים שאינם משנים את המלח שלהם.

קרא עוד »

שומרים על סביבה ירוקה ונקייה יותר

השאירו פרטים ונשמח לסייע!