iw Hebrew

פרויקט אלגטק – קיבוץ קטורה

פרויקט אלגטק – קיבוץ קטורה

פרויקט אלגטק- קיבוץ קטורה חברת אלגטק עוסקת בביוטכנולוגיה ונחשבת לאחת המובילות בתחום בייצור רכיבים טבעיים לתחום הקוסמטיקה ובריאות העור. אלגטק, היא היצרנית הגדולה ביותר של אסטקסנטין – נוגד החמצון החזק בטבע. התחום העיקרי בחברה הוא ייצור סוגים שונים של מיקרו אצות. מפעל אלגטק הראשי נמצא בקיבוץ קטורה, מי הרשת באזור זה בעלי מוליכות גבוהה מאוד, כ- 3500 מיקרוסימנס.

לצרכיו הרבים של המפעל ובעיקר עבור תחום גידול האצות נדרשה אלגטק לאיכות מים ברמה מסוימת, ולכן, לאחר מחשבה, ייעוץ על ידינו ובניית תוכנית מסודרת רכשה אלגטק מחברת שיפור הנדסת מים מתקן אוסמוזה הפוכה בספיקה של 40 קוב לשעה.
חברת שיפור "לקחה" את העבודה ויצאה לדרך.

לצורך המתקן נדרש סינון ראשוני על ידי קוורץ רב שלבי.
חודש וחצי לפני מועד ההתקנה המשוער חברת שיפור ביצעה עבודת החלפת 6 טון קוורץ במסננים קיימים.
לאחר מכן ועל פי תיק מתקן מסודר חברת שיפור התחילה לבנות את המערכת העצומה.

בניית המערכת:

המערכת נבנתה על סקיד נירוסטה 316.
בוצעו ריתוכים מקצועיים על מנת להתאים את הסקיד בצורה המדויקת ביותר למערכת.
שלב ראשון לאחר יציאת המים מהסינון הראשוני הוא כניסת המים לסינון שניוני (מיקרוני), לצורך כך הותקנו במקביל שני תופי סינון מנירוסטה. כל תוף סינון הכיל 18 סננים מיקרונים בקוטר "2.5 עובי על "40 אורך. כל תוף מסוגל לספק כ 25 מק"ש.
לאחר סינון מיקרוני נדרש טיפול כימי: הזרקת אנטיסקלנט לצורך הסרת אבנית, הזרקת חומצה לצורך שמירה על PH תקין והזרקת סודיום בי-סולפיט לצורך ויסות רמת כלור חופשי תקין ובכך שמירה על הממברנות.
לאחר מכן, הותקנו שתי משאבות צנטריפוגליות שנועדו להכניס כ- 55 מק"ש מים בלחץ גבוה אל תוך בתי הלחץ לצורך הסינון הממברנלי. (משאבה אחת בפעולה ומשאבה שניה רזרבית)

כניסה למערכת RO:


על גבי הסקיד הונחו בתי הלחץ על התושבות מחוברים אחד לשני.
48 ממברנות הוכנסו ל 12 בתי לחץ 8" על 160 (4 אלמנטים) על מנת לייצר את הספיקה הרצויה, השתמשנו בשיטת דרג שני על מנת למקסם את כמות התוצר.
בזמן תהליך הסינון הותקנו אלקטרודות הבודקות בצורה שוטפת רמת כלור, PH, ונתונים נוספים.

בקרת המערכת:


בקרת המערכת ממוחשבת תוצרת UNITRONIX וניתן לצפות בנתוני המערכת בזמן הווה ולשלוט עליה מרחוק.

ציוד:


לצורך דיוק מרבי ומענה על הדרישות נעשה שימוש בציוד המתקדם ביותר, המערכת נשלטה על יד מדי ספיקה דיגיטליים המחוברים לבקרה הראשית, משאבות תוצרת EBARA, צנרת לחץ גבוה "4 עשויה נירוסטה 316 סקדיואל 40, ברזי ויסות של חברת "הבונים", מתמרי לחץ, מדי לחץ, פורקי אוויר ומשאבות מינון באיכות הגבוהה ביותר.
הממברנות של חברת TORAY המתקדמת בעולם בייצור ממברנות.

CIP:


כחלק מהמערכת הותקן מערך CIP לצורך שטיפת הממברנות באופן אוטומטי.
התוצר הסופי הועבר למכלי מים לשימוש הדרוש לחברת אלגטק.

סיכום:


מערכת זו מסמלת אבן דרך בהיסטוריה של שיפור הנדסת מים, שכן היא הגדולה ביותר מבין המערכות שלנו, הושקעה בה מחשבה רבה והיא אכן נותנת את הפירות.

מקווים שנהניתם, נתראה בפרויקט הבא!

פוסטים אחרונים שנצפו:

M.S.D.S

להורדת קובץ אנא בחרו M.S.D.S המתאים: כימיקלים למניעת אבנית וקורוזיה

טיפול מים במגדלי קירור

טיפול מים במגדלי קירור – מחזור מים פתוח.
מגדלי קירור משתמשים במים על מנת לספוג אנרגיה ולקרר מערכות שונות. במגדלי קירור בעלי מחזור פתוח, אויר מוזרם בדרך כלל כלפי מעלה. המים מוזרמים דרך מתזים כלפי מטה תוך מגע הדוק בשטח גדול עם אויר. קירור המים מושג ע"י מעבר חום מהמים לאויר.
מים אלה מקררים מערכות על ידי הזרמתם דרך מחליפי חום. כאשר המים מתנדפים, כל המלחים וזיהומים אחרים שהיו במים, נשארים במים מסוחררים. ריכוז של חומרים המומסים מגיע במהירות לערך גבוה מאד. בנוסף, חלקיקים וזיהומים אחרים נכנסים עם האויר לתוך המים המסוחררים ומחריפים את הבעיה. אם לא מטפלים במים בצורה יעילה, עלולה להיווצר אבנית , קורוזיה והצטברות משקאות שונים שפוגעים ביעילות הזרימה והחלפת חום.

שיקוע במגדלי קירור

הבעיה העיקרית בטיפול במי מגדל קירור הינה שיקוע של אבנית על מחליפי חום, כברות של מגדל, ומשאבות.
אז מה נכון לעשות על מנת למנוע את התופעה הנוראית שאיתה צריך להתמודד מדי יום.
איזה מן טיפול מומלץ לבצע במי הזנה, ועד כמה שכבת אבנית זוללת אנרגיה חשמלית לקירור המים?

מסנן חול קוורץ

פילטרים לניקוי זיהומים מכניים עם עומס גרגרי Mayerkraft-R נועדו להסיר חומרים תלויים ממוצא אורגני, כמו חלודה (ברזל מחומצן), חול עדין ומתלים אורגניים עם מידות של מעל 40-50 מיקרומטרים (0.04-0.05 מ"מ ומידות של מעל 40-50 מיקרומטרים (0.04-0.05 מ"מ וממומטר של מעל 40-50 (0.04-05 מ"מ ומים (0.04-05 מ"מ. יותר).

שיתוף פוסט זה:

shipur.info

מאמרים נוספים

אולטרה פילטרציה

אנו חברת שיפור הנדסת מים היבואנים של חברת TORAY למערכות אולטרה פילטרציה בארץ.
מערכות אולטרה פילטרציה מים היא דרך אמינה ויעילה לטהר מים מזיהומים מפוזרים וקולואידיים, חומרים אורגניים, חיידקים וירוסים שאינם משנים את המלח שלהם.

קרא עוד »

מסנן דסקיות

מסנני דיסק הם דוגמה בולטת לשילוב של פתרונות טכנולוגיים מתקדמים ובניית מערך המבוסס על ביקורות לקוחות. המטרה העיקרית היא ליצור את הנוח ביותר בהפעלה ותחזוקה של מערכות עם אינדיקטורים טכניים וכלכליים מעולים.

קרא עוד »

מסנן חול קוורץ

פילטרים לניקוי זיהומים מכניים עם עומס גרגרי Mayerkraft-R נועדו להסיר חומרים תלויים ממוצא אורגני, כמו חלודה (ברזל מחומצן), חול עדין ומתלים אורגניים עם מידות של מעל 40-50 מיקרומטרים (0.04-0.05 מ"מ ומידות של מעל 40-50 מיקרומטרים (0.04-0.05 מ"מ וממומטר של מעל 40-50 (0.04-05 מ"מ ומים (0.04-05 מ"מ. יותר).

קרא עוד »

שומרים על סביבה ירוקה ונקייה יותר

השאירו פרטים ונשמח לסייע!