iw Hebrew

פרויקט אלכסייבקה וג'נאול, קזחסטן

פרויקט אלכסייבקה וג'נאול, קזחסטן

אלכסייבקה הוא יישוב בן 1800 אנשים השוכן בצפון קזחסטן.
על פי צורך חיוני ודחוף שיפור הנדסת מים קיבלה פרויקט לספק ליישוב מי שתייה מסוננים.
המים שהוזנו ממי קידוח היו עם קשיות גבוהה מאוד (קשיות כללית –  ppm480) ולא היה ראוי להשתמש בהם.

לכן, צורך השעה היה לבצע ריכוך חלקי לכמות המים הנדרשת ולאחר מכן חיטוי על מנת שיושבי אלכסייבקה יוכלו ליהנות ממים העומדים בתקן וללא פסולת בקטריאלית.

הפרויקט אשר הוקם ונבנה ביישוב ברכיה בישראל היה מורכב משני מערכות עיקריות:
  1. מערך ריכוך מים: מערכת ריכוך מים חלקית להורדת קשיות כללית לתקן של מי שתייה על ידי עמודות פיברגלס המוזנות בשרף מחליף יונים – יוני סידן מועברים לשרף ובכך המים מתרככים, לאחר כמות מסוימת של מים שעוברת בשרף, נדרש לבצע בו ריענון, תהליך זה מתבצע אוטומטי בעזרת בקר הריכוך.

ספיקת המערכת הייתה 9 מק"ש וקשיות התוצר הסופי בתחנה היה 240 ppm.

  1. מערך חיטוי מים: תהליך חיטוי מים מתבצע לאחר הסינון ולפני שליחת המים ליישוב בעזרת מערכת למינון כלור – תפקידה לווסת באופן מדויק כלור אל המים ובכך לשמור את המים נקיים מפסולת ביולוגית.

ספיקת המערכת כולה – 18 מק"ש
לאחר בנייתם, נשלחו המערכות לקזחסטן ושם הותקנו בתאריך שנקבע מראש.
הפרויקט הושלם בהצלחה ותושבי אלכסייבקה נהנים כעת ממים טהורים.
גנ'אול הוא כפר בן 1400 תושבים הממוקם ליד אלכסייבקה.
בג'נאול המים המשמשים לשתייה ורחצה היו עכורים מאוד לכן נדרש מאתנו לבצע סינון מים פלוס חיטוי בספיקה של 12 מק"ש.

פוסטים אחרונים שנצפו:

טיפול בשפכים

כמות השפכים שהתעשייה בישראל מייצרת הרבה יותר גדולה ומזהמת מכמות השפכים הביתית. כמו כן, בעוד ששפכים בייתים מפורקים במכוני טיהור ממשלתיים, שפכים תעשייתיים בגין מרכיביהם נדרשים להליכי טיהור יותר מעמיקים, אשר מכוני טיהור רגילים אינם יכולים לספק. כפועל יוצא מכך, האחריות על טיפול בשפכים בתעשייה מוטלת על כתפי בית העסק, הנדרש למצוא פתרונות נאותים שימנעו את זיהום מערכות הביוב העירוניות. אלו בדיוק הפתרונות שמציעה חברת שיפור- מערכות מים, וזאת באופן המותאם לסוג ולכמות השפכים של כל לקוח.

טיפול בקורוזיה במגדלי קירור

קורוזיה בלתי מבוקרת במערכות קירור, אחראית לבלאי מואץ של הציוד, לכן החשיבות הרבה בתכנון נכון של טיפול מי קירור היא הכרחית. מעבר לבלאי מואץ, קורוזיה פוגעת בתהליך החלפת החום על ידי הקטנת מוליכות טרמית וסתימת מעברים בצנרת.
שיקולים לטיפול במי קירור חייבים לכלול את כל הפרמטרים כולל גורמים הנדסיים .

ריכוך מים

תהליך זרימת מים חמים הוא תהליך בו תיווצר אבנית על ידי סידן פחמתי.

אבנית השוקעת במערכת יכולה לגרום לבעיות של החלפת חום או סתימת מעברים צרים המיועדים למעבר מים.

על מנת לפתור בעיות אלו, אחת השיטות הנפוצות ביותר בתעשייה, היא ריכוך מים על ידי שרף מחליף יונים, יונים "קשים" מהמים מוחלפים ביוני נתרן הקשורים אלקטרוסטטית לקבוצות פונקציונאליות אניוניות (שליליות) על השרף הפולימרי.

שיתוף פוסט זה:

shipur.info

מאמרים נוספים

אולטרה פילטרציה

אנו חברת שיפור הנדסת מים היבואנים של חברת TORAY למערכות אולטרה פילטרציה בארץ.
מערכות אולטרה פילטרציה מים היא דרך אמינה ויעילה לטהר מים מזיהומים מפוזרים וקולואידיים, חומרים אורגניים, חיידקים וירוסים שאינם משנים את המלח שלהם.

קרא עוד »

מסנן דסקיות

מסנני דיסק הם דוגמה בולטת לשילוב של פתרונות טכנולוגיים מתקדמים ובניית מערך המבוסס על ביקורות לקוחות. המטרה העיקרית היא ליצור את הנוח ביותר בהפעלה ותחזוקה של מערכות עם אינדיקטורים טכניים וכלכליים מעולים.

קרא עוד »

מסנן חול קוורץ

פילטרים לניקוי זיהומים מכניים עם עומס גרגרי Mayerkraft-R נועדו להסיר חומרים תלויים ממוצא אורגני, כמו חלודה (ברזל מחומצן), חול עדין ומתלים אורגניים עם מידות של מעל 40-50 מיקרומטרים (0.04-0.05 מ"מ ומידות של מעל 40-50 מיקרומטרים (0.04-0.05 מ"מ וממומטר של מעל 40-50 (0.04-05 מ"מ ומים (0.04-05 מ"מ. יותר).

קרא עוד »

שומרים על סביבה ירוקה ונקייה יותר

השאירו פרטים ונשמח לסייע!