iw Hebrew

פרויקט קורסקייה, קזחסטן

פרויקט קורסקייה, קזחסטן

קורסקייה היא עיירה בת ששת אלפים תושבים שממוקמת בצפון מערב קזחסטן.
בסוף שנת 2018, נכנס לחברת שיפור הנדסת מים פרויקט ביישוב קורסקייה, הדרישה הייתה לספק מי שתיה שמקורם במי קידוח לתושבי היישוב.
מי הקידוח באזור הם מים באיכות ירודה מאוד ולא ראויים לשתייה.

רמת הברזל חרגה מערך המותר ועמדה על 0.96 מג"ל
רמת בורון גם כן חרגה מערכים המותרים למי שתיה ועמדה על 0.62 מג"ל
סה"כ מלחים מומסים במים היו כ 1800 מג"ל
שיפור קיבלה על עצמה את "המשימה" לטיהור מים לישוב קורסקייה.
לשם כך, נדרש להקים במקום מערכת סינון, התפלה וחיטוי מים בספיקה של 28000 ליטר בשעה הכוללת גם מערכת אוסמוזה הפוכה בספיקה של 24000 ליטר/שעה.

כל עבודות הצנרת ובניית המערכות התבצעו בישראל, לאחר סיום בניית המערכות ובדיקתם המערכות נשלחו לקזחסטן.
ההתקנה הפעלה וכיול נמשכו כשבועיים.
התוצאה הייתה מעולה, ממים באיכות ירודה ביותר שיפור הגיעה לרמה של מים המיועדים לשתייה.
ושיהיה לרוויה לתושבי קורסקייה!

הפרויקט הורכב מחמש מערכות שונות.
  1. מערכת איזון PH – נועדה לשמור על רמת PH 9-10 על מנת להפוך את המולקולה (H3BO3) להידרובוראת לסילוקו עתידי בתהליך אוסמוזה הפוכה. שמירה על ערך הגבה מדויק הינו הכרחי לסילוק בורון מהמים.
  2. מערכת אארציה – מערכת מיועדת להעשיר את המים בחמצן מומס ועל ידי כך לבצע חמצון של ברזל ומנגן מומס ומתכות נוספות. בנוסף נידוף גז ראדון שמשפיע על ערכים רדיאולוגיים חריגים במי הזנה.
  3. מערכת סינון מים על ידי קוורץ –תפקידו הוא לסנן את המים ממוצקים ובעיקר מברזל מחומצן ומרחפים לפני תהליך התפלה. תהליך סינון מתבצע במהירויות שלא עולות על 8 מטר/שעה על מנת להשיג תוצאות מיטביות.
  4. מערכת התפלת מים ( אוסמוזה הפוכה ) בספיקה 24 מק"ש – מערכת הוצאת מלחים מהמים בשיטת אוסמוזה הפוכה (RO) התהליך המתרחש הוא דחיסת מים בלחץ גבוה דרך ממברנות חצי חדירות והורדת רמת המוליכות במים עד כדי הפקת מים עם רמת מלחים נמוכה אשר ראויה לשתייה.
  5. מערכת חיטוי מים – תהליך חיטוי מים מתבצע בעזרת מערכת כלורינציה – תפקידה למנן באופן מדויק כלור אל תוך המים וכך לשמור את המים נקיים מפסולת בקטריאלית.

פוסטים אחרונים שנצפו:

מהי אוסמוזה הפוכה?

אוסמוזה הפוכה היא אחד התהליכים שגורמים להתפלה או הסרת מלח ממי ים. מעבר לכך, אוסמוזה ההפוכה משמשת למחזור, טיפול בשפכים, והיא יכולה גם לייצר אנרגיה.
בעיות מים הפכו לאיום גלובלי, שינוי האקלים המשפיע על הסביבה בצורות שונות, מקורות מים לשתייה מצטמצמים משנה לשנה, פיצוץ אוכלוסין שהולך וגובר עם השנים, ולכן אחד הנושאים החשובים הוא מים.

מערכות U.V

עיקור בהקרנת U.V הו תהליך סטנדרטי בתעשיות רבות במיוחד בתעשייה הפרמצבטית, בתעשייה המיקרואלקטרוניקה, תהליך דיאליזה וכדומה. לאחרונה חדרה שיטת עיקור מים זו לתהליכים נוספים כגון מגדלי קירור, מערכות מסוחררות, חוות דגים ומערכות ימיות. בנוסף, אחד החידושים בשנים האחרונות הוא חיסול כלור נותר וכלוראמין בהקרנת U.V .

שיקוע במגדלי קירור

הבעיה העיקרית בטיפול במי מגדל קירור הינה שיקוע של אבנית על מחליפי חום, כברות של מגדל, ומשאבות.
אז מה נכון לעשות על מנת למנוע את התופעה הנוראית שאיתה צריך להתמודד מדי יום.
איזה מן טיפול מומלץ לבצע במי הזנה, ועד כמה שכבת אבנית זוללת אנרגיה חשמלית לקירור המים?

Okeanos water cheep – שבב להתפלת מי ים

מדענים אמריקאים וגרמניים פיתחו שיטה חדשנית של המרה מי ים למי שתייה. השיטה מאופיינת בפשטות וביעילות: מרכיב מרכזי במערכת החדשה הוא Water Chip untitled יצרניות שבבי פלסטיק זעיר. השבב מסוגל להתפיל מים, מקבל כוח רק מסוללות קונבנציונליות.

שיתוף פוסט זה:

shipur.info

מאמרים נוספים

אולטרה פילטרציה

אנו חברת שיפור הנדסת מים היבואנים של חברת TORAY למערכות אולטרה פילטרציה בארץ.
מערכות אולטרה פילטרציה מים היא דרך אמינה ויעילה לטהר מים מזיהומים מפוזרים וקולואידיים, חומרים אורגניים, חיידקים וירוסים שאינם משנים את המלח שלהם.

קרא עוד »

שומרים על סביבה ירוקה ונקייה יותר

השאירו פרטים ונשמח לסייע!